Download

Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

DIVÍZIE ZBRANÍ PRE AIRSOFT

Samostatnú časť výbavy airsoft IPSC strelca tvorí zbraň. Akou zbraňou začať strieľať disciplíny a v akej divízii je veľmi ťažké zodpovedať. Začínajúci strelec je zväčša nerozhodný, vyberá si zbraň podľa kritérií, ktoré nie sú podstatné pre parkúrovú streľbu (vzhľad zbrane, tvrdenie kamaráta, že práve ten model, ktorý má on, je ten najlepší, a pod.) Toto sú časté príčiny nevhodnej voľby a následne aj zbytočnej investície. Najideálnejší spôsob výberu (nemusí byť stopercentný) je požiadať známych, ktorí už vlastnia zbraň a jednoducho vyskúšať všetko, čo  majú. V praktickej streľbe (pištoľ) máme 4 divízie:

  1. standard,

  2. production,

  3. classic

  4. open.

airsoft Production zbrane prevažne služobného charakteru, s malou možnosťou úprav. Sú to bežne predávané zbrane bez úprav tak ako ich ponúka predajca. Zbraň musí byť dvojčinná. Max. dlžka hlavne je stanovená na dĺžku 127mm. V zásobníku môže mať strelec maximálne 15 projektilov + 1 projektil v nábojovej komore a po štartovom signále (po odštartovaní strelca na parkúre). Zbraň divízie production sa musí zmestiť do kontrolnej krabice o rozmeroch 150x225x45. Medzi takéto zbrane patria Berety, Glock, CZ ....

Štandard

Standard zbrane sú zbrane s úpravami, s otvorenými mieridlami a bez kompenzátora (portov na hlavni). Zbraň sa musí zmestiť do kontrolnej krabice o rozmeroch 150x225x45. Zbrane je možne ladiť (upravovať podľa potrieb strelca). Najčastejšími úpravami je výmena dvojčinnej spúšte za vyladenú jednočinnú, výmena pevných mieridiel za nastaviteľné, rozšírenie zásobníkovej šachty (pre ľahšie a rýchlejšie prebitie). V zásobníku môže mať strelec maximálne 18 projektilov po štartovom signále (po odštartovaní strelca na Stage).  Veľmi vhodná zbraň do tejto divízie je napr. Hi - Capa (len pozor na rozmery, aby nebola prekročená dĺžka zbrane).

 

Open 2

Open zbrane sú športové špeciály, na ktoré sa nevzťahujú žiadne rozmerové obmedzenia (okrem dĺžky zásobníkov). Cena zbraní sa šplhá do cien "ostrých" špeciálov. Obmedzenie rozmerov je na všetky použité zásobníky, ktorých dĺžka nesmie prekročiť 170mm. V zásobníku môže mať strelec maximálne 28 projektilov po štartovom signále (po odštartovaní strelca na Stage). V porovnaní s ostatnými divíziami zbraní sa divízia open líši tým, že strelec môže použiť kompenzátor, kolimátor a rozšírené ústie pre vlkadanie zásobníka do zbrane. Divízia open je oproti ostatným divíziam najrýchlejšou divíziou v ktorej strelci vďaka výhodam, ktoré im poskytuje divízia open dosahujú omnoho rýchlejšie časy.

classic - upravené

Classic divízia je novou divíziou v IPSC, schválená v roku 2012. Zbrane tejto divízie musia pripomínať vzhľadovo klasické 1911tky. Zbraň sa musí zmestiť do kontrolnej krabice o rozmeroch 150x225x45. V zásobníku môže mať strelec maximálne 10 projektilov po štartovom signále (po odštartovaní strelca na parkúre).

Návštevnosť

Dnes8
Včera17
Týždeň8
Mesiac452
Dohromady75677

Mapa strelnice

Kalendár udalostí

November 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30