HOME

Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

ÚVOD

Logo animácia

Vitajte na webovej stránke Športového klubu polície Luger Žilina (ďalej len ŠKP) zapodievajúceho sa predovšetkým dynamickou športovou streľbou z krátkych a dlhých palných zbraní, airsoftom oba podľa pravidiel IPSC 2012 ale aj lukostreľbou. ŠKP vznikol v roku 2003 vystúpením členov z iného Žilinského streleckého klubu a od uvedeného roku sa začína písať história ŠKP. ŠKP je občianske združenie, registovaný na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky združujúci predovšetkým policajtov a vojakov pričom sa po čase otvoril aj civilnej zložke. Na základe dosiahnutých výsledkov v oblasti športovej streľby sa ŠKP dostáva do prezídia SADS (Slovenská asociácia dynamickej streľby) kde sa dostane jedine osem najaktívnejších a najlepšie bodovaných klubov na Slovensku a ŠKP sa v tomto bodovaní každý rok umiestňuje do 4 miesta. ŠKP je taktiež členom UNITOP SR (Únia telovýchovných organizácií polície Slovenskej republiky) združujúcim policajné športové kluby so značkou v názve "ŠKP". UNITOP sa zapodievá všetkou športovou činnosťou a finančne podporuje kluby, ktoré združuje. V roku 2012 ŠKP zorganizoval Majstrovstvá Slovenska v policajnej streľbe na ktorých sa zúčastnila elita policajného zboru. Preteky boli hodnotené ako najťahšie preteky za posledných 10 rokov. Od roku 2014 ŠKP rozšíril oblasť športovej činnosti o airsoft podľa pravidiel IPSC v ktorom sa ŠKP zviditeľnil nielen na Slovensku ale aj v zahraničí a to tým, že v roku 2015 ŠKP zorganizoval historický prvé Majstrovstvá Slovenska v IPSC airsofte s medzinárodnou účasťou z Poľska a Maďarska. So zvýšujúcim sa počtom lukostrelcov ŠKP otvoril aj lukostrelecký oddiel. Ak máte záujem sa stať členom ŠKP, je potrebné aby Ste vyplnili kartu člena nachádzajúcu sa v sekcií ČLENSTVO a potom ju podpísanú odovzdali podpredsedovi ŠKP. O prijatí nového člena ŠKP však rozhoduje predstavenstvo ŠKP na najbližšej členskej schôdzi ŠKP. Členstvo v ŠKP je dobrovoľné a riadi sa prísnymi Stanovami ŠKP zverejnenými na domovskom webe ŠKP. Člen ŠKP môže byť členom aj iného streleckého klubu zapodievajúceho sa rovnakou športovou činnosťou ako ŠKP jedine so súhlasom predsedu ŠKP. Vyzbierané členské príspevky od členov ŠKP sú použité v súlade so športovou činnosťou ŠKP na strelecký materiál a zvýšenie odbornosti členov ŠKP.

ŠKP svojím členom poskytuje služby v širokej škále športovej aj praktickej činnosti so zaobchádzaním so zbraňou a lukom ako je zapožičanie streleckého materiálu - terče (papierové i kovové, terčovnice) prípadne zbrane a luku pod dozorom skúsených osôb z prostredia polície, armády či aktívne strieľajúcich súťažiacich členov ŠKP. Pre svojich členov ŠKP usporadúva tréningy na základe telefoníckeho dohodnutia sa s predsedom ŠKP ale aj výučby so zbraňou a lukom a použitie palnej zbrane na obranu, výučby policajnej, obrannej a športovej streľby. Každoročne ŠKP usporadúva na strelnici v Považskom Chlmci súťaže z krátkych aj dlhých palných zbraní tak pre strelcov registrovaných v SADS ako aj pre strelcov, ktorí nie sú registrovaní v SADS a práve na takýchto športových podujatiach je najvhodnejšia príležitosť si vyskúšať svoje strelecké zručnosti. Zorganizovanými súťažiami je ŠKP najaktívnejším na Slovensku pretože do roka ŠKP organizuje dohromady 6 súťaží IPSC streľby. Od roku 2015 ŠKP organizuje aj airsoftové súťaže podľa pravidiel IPSC.
 
Súčasní členovia ŠKP sa aktívne venujú predovšetkým dynamickej streľbe a od roku 2014 aj air softu podľa pravidiel IPSC a lukostreľbe. Streľba podľa pravidiel IPSC je moderná a dynamicky sa rozvíjajúca disciplína, ktorá v sebe spája prvky športu ako je použitie zbrane za pohybu kde hlavnú úlohu zohráva rýchlosť a presnosť. Každý súťažiaci súťaží výlučne sám za seba. Princípy dynamickej streľby sa využívajú aj v reálnych situáciách či už v policajnej praxi pri policajnej streľbe alebo pri obrannej streľbe kde sa jednotlivec bráni proti ozbrojenej osobe alebo skupine osôb. Dynamická streľba strelcovi dáva maximálnu voľnosť v tom ako sa bude daná situácia riešiť pri zachovaní presnosti za využitia rýchlosti počas samotného pohybu a streľby. Obmedzuje ho iba natoľko aby bola zaistená maximálna bezpečnosť čo je najhlavnejšou prioritou na každom preteku.

Z lukostreľby sa najviac preferuje 3D lukostreľba, ktorá spája prvky menšej turistiky a streľby na makety zvierat v životnej veľkosti. Nakoľko od roku 2014 sa zvyšuje počet členov ŠKP zapodievajúcich sa lukostreľbou tak sa vedenie ŠKP rozhodlo otvoriť nový oddiel združujúci lukostrelcov. Pre nových lukostrelcov vedenie ŠKP vytvorilo podmienky na ich športovú činnosť a to tým, že sa zakúpili terčovnice, terče a postavili sa stojany na terče. V roku 2015 ŠKP plánuje rozšíriť majetkové vybavenie pre lukostrelcov a zorganizovať prvú súťaž v mierenke na strelnici v Považskom Chlmci.

ŠKP je svojou členskou základňou, materiálnou vybavenosťou a svojou aktívnosťou najväčším streleckým klubom v Žilinskom kraji a zaraďuje sa medzi najprestížnejšie strelecké kluby na Slovensku. Členovia ŠKP Luger Žilina sa každoročne zapájajú do súťaží jednotlivých kôl celoslovenskej extraligy IPSC, Slovenského pohára od roku 2008 aj puškových súťaží, od roku 2014 aj air softových pretekov podľa pravidiel IPSC a 3D lukostreleckých pretekov.

 

Asociácie s palnými zbraňami :

IPSC - upravené SADS IDPA - upravené 2 športová situačná streľba Asociácia presnej streľby slovenska Los

Medzinárodná praktická strelecká konfederácia

Slovenská asociácia dynamickej streľby

Medzinárodná asociácia obrannej streľby

Športová situačná streľba

Slovenská asociácia presnej streľby

Liga obrannej streľby

Lukostrelecké asociácie :

Svetová lukostreľba logo znak slz upravené logo sla3d upravené
Svetová lukostreľba Slovenský lukostrelecký zväz Slovenská lukostrelecká asociácia 3D

      

Návštevnosť

Dnes61
Včera97
Týždeň249
Mesiac2707
Dohromady118293

Mapa strelnice

Kalendár udalostí

July 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31